Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie

Terbinafina Ziaja krem 10mg/g 15 g

10,10 zł

Producent: Ziaja
Kod: 8334311
EAN: 5909990971800
BLOZ7: 8334311
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

TERBINAFINA ZIAJA
Status:

Lek bez receptyDziałanie:

Grzybica stóp, grzybica podeszwowa stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej, łupież pstry, drożdżyca skóry.

Lek Terbinafina Ziaja jest kremem, który zawiera substancję czynną terbinafiny chlorowodorek. Lek wykazuje miejscowe działanie przeciwgrzybicze i jest przeznaczony do stosowania na skórę. Terbinafina Ziaja działa grzybobójczo (powoduje śmierć grzybów) na grzyby wywołujące zakażenia skóry u ludzi, jak dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).Skład:

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek. Jeden gram kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku. Pozostałe składniki leku to: izopropylu mirystynian, alkohol cetylowy, alkohol stearyIowy, sorbitanu stearynian (Typ 50), cetylu palmitynian (15), polisorbat 60, alkohol benzylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Terbinafina Ziaja jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed nałożeniem leku należy starannie umyć i osuszyć powierzchnię skóry. Nakładać cienką warstwę kremu na zmienioną chorobowo skórę i na miejsca bezpośrednio ją otaczające, delikatnie wcierając.

Jeśli chorobowo zmienione miejsca znajdują się w fałdzie skórnym (pod piersią, pomiędzy palcami stóp lub dłoni, w pachwinie lub pod pośladkami) na skórę można nałożyć jałową gazę, szczególnie na noc.

Po zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym.

Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat

Grzybica stóp raz na dobę przez 1 tydzień.

Grzybica podeszwowa stóp - 2 razy na dobę przez 2 tygodnie.

Grzybica fałdów skórnych raz na dobę przez 1 tydzień.

Grzybica skóry gładkiej - raz na dobę przez 1 tydzień.

Drożdżyca skóry - raz na dobę przez 1 tydzień.

Łupież pstry - raz na dobę przez 2 tygodnie.

Lek należy stosować zgodnie z zalecanym schematem dawkowania.

Nawet jeżeli objawy zakażenia ustępują już po kilku dniach od zastosowania leku, leczenie należy kontynuować. Zapobiegnie to nawrotowi choroby, co może mieć miejsce, gdy lek nie będzie stosowany regularnie lub będzie stosowany przez czas krótszy niż zalecany.

Podczas leczenia zmienioną chorobową skórę należy: utrzymywać w czystości poprzez regularne mycie, wycierać delikatnie, nie trzeć, unikać drapania miejsc leczonych, gdyż może spowodować to spowolnienie procesu leczenia lub rozprzestrzenianie się zakażenia.

Stosowanie u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 15 g .Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Terbinafina Ziaja jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Należy unikać kontaktu leku z oczami. W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, należy je przemyć bieżącą wodą.

Inne leki i Terbinafina Ziaja

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Nie są znane interakcje leku Terbinafina Ziaja z innymi lekami.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. W okresie ciąży lek Terbinafina Ziaja można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. Nie należy stosować leku Terbinafina Ziaja w okresie karmienia piersią, gdyż substancja czynna leku przenika do mleka matki. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do skóry leczonej tym lekiem, w tym piersi.

Prowadzenie i maszyn

Lek Terbinafina Ziaja stosowany na skórę nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy, dlatego może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ze względu na zawartość substancji pomocniczych – alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego lek może powodować miejscową reakcje skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) .

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko niż 1 na 1000 występuje zaczerwienienie skóry, świąd, uczucie pieczenia lub kłucia w miejscach, gdzie zastosowano lek. Objawy te rzadko wymagają przerwania leczenia. Nie należy jednak ich mylić z reakcjami alergicznymi (uczuleniowymi), takimi jak świąt, wysypka, zapalenie pęcherzykowe, pokrzywka. Reakcje uczuleniowe pojawiają się rzadko, jeśli jednak wystąpią, należ przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.Podmiot odpowiedzialny:

ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z 0.0. 80-298 GdaI1sk, ul. Jesienna 9Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
 
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.