Opinie o Nas

Remo-Wax Krople do usuwania woskowiny usznej 10 ml

23,07 zł

Producent: ORION PHARMA
Kod: 9072972
EAN: 6432100026217
BLOZ7: 9072972
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

REMO-WAX KROPLE DO USUWANIA WOSKOWINY USZNEJ
Status:

Wyrób medycznyOpis:

Krople do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax rozpuszczają korek woskowinowy i zapobiegają jego powstawaniu.Składniki:

alantoina, lanolina etoksylowana, polisorbat 80, polisorbat 60, sorbitol ciekły, syrop fruktozowy, eter polioksyetyleno-stearylowy, eter polioksyetyleno-oleilowy, olej lanolinowy, mirystynian izopropylu, olej z tłuszczu norek, alkohol fenyloetylowy, alkohol cetylowy, butylowany hydroksytoluen, kwas sorbowy, chlorek benzetoniowy, woda. Gruszka: polichlorek winylu (PVC)

Sposób użycia:

Rozpuszczanie korka woskowinowego przy użyciu kropli do uszu

Ogrzać zawartość butelki Remo-Wax do temperatury ciała (około 37°C) przez zamknięcie butelki w dłoni na kilka minut. Przechylić głowę w kierunku barku lub położyć się z głową zwróconą na bok i podać do ucha od 10 do 20 kropli Remo-Wax. Pociągnąć delikatnie płatek ucha w górę i w dół kilka razy, wykonując ruch obrotowy. Można wprowadzić do ucha mały tampon z bawełny zwilżony kilkoma kroplami Remo-Wax. Pozostawić Remo-Wax w uchu przez 20 do 60 minut. W razie potrzeby można pozostawić roztwór w uchu na noc. Po użyciu kropli do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax przewód słuchowy musi zostać przepłukany. W celu przepłukania uszu można użyć gruszki gumowej Remo-Wax lub udać się do lekarza lub pielęgniarki. Zaleca się by płukanie uszu u dzieci było wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę

Płukanie ucha przy użyciu gumowej gruszki

Gruszkę należy umyć i przepłukać przed każdym użyciem. Nabrać do gruszki wody o temperaturze

ciała. Wsunąć ostrożnie końcówkę gruszki do kanału słuchowego na głębokość kilku milimetrów i płukać ucho, delikatnie i bez pośpiechu ściskając gruszkę.

Nie należy wprowadzać końcówki gruszki w głąb przewodu słuchowego!

Powtórzyć płukanie kilka razy, aż woda wypływająca z ucha będzie zupełnie czysta. Po zakończonym zabiegu gruszkę należy umyć i wycisnąć do pusta w celu usunięcia zawartości. Należy pozostawić gruszkę, kierując końcówkę gruszki do dołu, tak aby znajdująca się w niej woda mogła wypłynąć. Jeśli nie udało się rozpuścić korka woskowinowego, podawanie kropli i płukanie uszu można powtarzać przez kolejne trzy dni. Stosując Remo-Wax regularnie raz w miesiącu można uniknąć ponownego powstania korka woskowinowego.

Uwaga!

Przepłukać ucho po każdym zabiegu. Jeśli pacjent ma zamiar odwiedzić lekarza lub pielęgniarkę w celu wykonania płukania ucha, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki.

Płukanie ucha nie powinno powodować bólu. Jeśli pacjent odczuwa ból, należy przerwać płukanie ucha i skontaktować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek dalszych pytań związanych ze stosowaniem kropli Remo-Wax należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników . Nie stosować w przypadku stanu zapalnego lub bólu ucha, wydzieliny z ucha, uszkodzonej , przedziurawionej lub przebitej błony bębenkowej (np. dren po nakłuciu błony bębenkowej).

Możliwe działania niepożądane

W rzadkich przypadkach występowały reakcje alergiczne związane ze stosowaniem kropli Remo-Wax. Może wystąpić nieprzyjemne uczucie w kanale słuchowym, podrażnienie skóry i przemijające zawroty głowy. Jeśli gumowa gruszka jest wsunięta głęboko do przewodu słuchowego, może dojść do uszkodzenia błony bębenkowej. W przypadku podejrzenia, że krople do usuwania woskowiny usznej Remo-Wax spowodowały działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutąOpakowanie:

Opakowanie zawiera 100 ml.Podmiot odpowiedzialny:

Orion Pharma Poland Sp. z o.o.Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.