Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie

Aspirin Cardio 100mg 30 tabl. import równ. /Pharmavitae

9,61 zł

Producent: PHARMAVITAE
Kod: 5821244
EAN: 5909991329945
BLOZ7: 5821244
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

ASPIRIN CARDIO




Status:

Lek bez recepty



Działanie:

Aspirin Cardio pomaga w zapobieganiu tworzenia się skrzeplin w naczyniach krwionośnych, które mogą prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Lek przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi (trombocytów), a tym samym pomaga w utrzymaniu swobodnego przepływu krwi. Osadzanie się płytek krwi oraz innych substancji znajdujących się we krwi na wewnętrznej wyściółce tętnicy zmienia jej budowę i może prowadzić do powstania skrzepliny, a to z kolei do wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.



Skład:

1 tabletka powlekana zawiera:
Substancja czynna: kwas acetylosalicylowy 100 mg.
Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana, kopolimer kwasu metakrylowego, laurylosiarczan sodu, polisorbat 80, talk, cytrynian trójetylowy.




Dawkowanie:

1 tabletkę Aspirin Cardio na dobę o tej samej porze dnia po posiłku, popijając dużą ilością wody. Leczenie traktujemy jak codzienny zdrowy nawyk – podobnie jak szczotkowanie zębów. Tylko w przypadku wystąpienia świeżego zawału serca lub jego podejrzenia początkowa dawka to jednorazowo 2-3 tabletki, które należy rozgryźć dla uzyskania szybkiego efektu.

Jeśli Aspirin® Cardio spowoduje u Ciebie dyskomfort w okolicy żołądka, skontaktuj się z lekarzem.



Opakowanie:

Opakowanie zawiera 30 tabletek .



Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.



Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany, nie stosować u pacjentów ze skazą krwotoczną, w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, w ostatnim trymestrze ciąży, w chorobach wirusowych (szczególnie grypa i ospa wietrzna) u dzieci do 12 lat.

Działania niepożądane:

Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.

Kwas acetylosalicylowy zmniejsza wydalanie kwasu moczowego, co może nasilić objawy dny moczanowej.
Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych).
Opisano nieliczne przypadki zaburzenia czynności wątroby (wzrost aktywności aminotransferaz) i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu.
Zawroty głowy oraz szumy uszne, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku, mogą być objawami przedawkowania.

Uwagi:

Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią
Kwas acetylosalicylowy może być zastosowany w czasie ciąży tylko po ścisłym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści, wyłącznie na zlecenie lekarza.
Preparatu nie należy stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkich ilościach do mleka matki - dlatego, jeżeli to możliwe - należy unikać stosowania preparatu w czasie karmienia piersią.

Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje)
Kwas acetylosalicylowy nasila: działanie leków przeciwzakrzepowych, ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego podczas jednoczesnego stosowania kortykosteroidów lub spożywania alkoholu, działanie oraz objawy niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych,działanie pochodnych sulfonylomocznika, działanie metotreksatu (terapeutyczne i niepożądane), stężenie w osoczu: digoksyny, barbituranów, związków litu, działanie sulfonamidów i ich połączeń, działanie kwasu walproinowego

Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie: antagonistów aldosteronu i leków moczopędnych pętlowych, leków przeciwnadciśnieniowych, leków przeciwdnawych zwiększających wydalanie kwasu moczowego.
Preparat można zastosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami wyłącznie na zlecenie lekarza.




Podmiot odpowiedzialny:

PharmaVitae Sp. z o.o. sp. k. Aleje Jerozolimskie 439 05-800 Pruszków


Leki i preparaty sprowadzone w ramach importu równoległego są takie same jak te sprzedawane w dobrze znanych kolorowych opakowania przez producentów w Polsce. Jedyna różnica to opakowanie, które nie wpływa na skuteczność terapeutyczną i jakość leku. Nie są to leki generyczne – odpowiedniki, ale dokładnie te same produkty lecznicze, tyle że wyprodukowane na innych niż polski rynek europejski. W Polsce leki z importu równoległego dostępne są w kartonikach oraz oryginalnych opakowaniach zagranicznych z polskojęzyczną naklejką. Zmiana opakowania jest konieczna, by na leku znalazły się wszystkie niezbędne informacje w języku polskim.



Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
 
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.