Opinie o Nas

Nicorette Classic Gum guma do żucia 4mg 105 szt

82,40 zł

Producent: MCNEIL
Kod: 7018579
EAN: 5909990334827
BLOZ7: 7018579
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

NICORETTE CLASSIC GUM 4 MG
Status:

Lek bez receptyDziałanie:

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.

Guma do żucia Nicorette Classic Gum zapobiega i osłabia objawy wynikające z odstawienia nikotyny, dostarczając do organizmu w krótkim okresie niewielkie dawki nikotyny.


Guma NICORETTE 4mg jest odpowiednia dla tych osób, które palą powyżej 20 papierosów dziennie lub tych które nie zaprzestały palenia po zastosowaniu gumy o dawce 2 mg.

Ważne jest, aby wybrać właściwą gumę NICORETTE dostosowaną do ilości wypalanych papierosów.Skład:

1 kostka zawiera: substancja czynna 4 mg nikotyny w postaci kompleksu żywicy nikotynowej 20%. Inne składniki leku: bezwodny węglan sodu, guma bazowa, sorbitol proszek, sorbitol (roztwór), aromat smakowy ZD-49284, aromat smakowy 84.6422, gliceryna 85%, żółcień chinolonowa.Dawkowanie:

Dzieci i młodzież:
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować gumy do żucia Nicorette Classic Gum u osób poniżej 18 lat.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Wstępna dawka powinna zostać ustalona indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia pacjenta od nikotyny. Zazwyczaj stosuje się 8-12 gum o odpowiedniej zawartości nikotyny na dobę. Osoby palące o niskim stopniu uzależnienia - palenie <20 papierosów /dobę powinny rozpocząć leczenia od dawki 2 mg.
Osoby palące o wysokim stopniu uzależnienia powinny rozpocząć leczenie od dawki 4 mg. Nie należy stosować więcej niż 24 gumy na dobę

Zaprzestanie palenia:
gumę należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące. następnie rozpocząć stopniowe odstawianie gumy. Leczenie powinno zostać zakończone, gdy zostanie zmniejszona do 1-2 gum na dobę.

Ograniczenie palenia mające prowadzić do zaprzestania palenia:
Lek Nicorette Classic Gum ułatwia ograniczenie ilości wypalanych dziennie papierosów podjęcie pierwszego kroku w rzucaniu palenia osobom, które chcą lub nie są w stanie rzucić nałogu w sposób nagły.

Aby wydłużyć odstępy pomiędzy paleniem oraz w celu maksymalnego zmniejszenia ilości wypalanych papierosów, gumę należy stosować w okresach pomiędzy wypalanymi papierosami w momencie pojawienia się chęci zapalenia papierosa. Jeśli po 6 tygodniach nie osiągnie się zmniejszenia ilości wypalanych papierosów w ciągu doby, należy skonsultować się z lekarzem.

Gumę nie należy żuć jak zwykłej gumy w sposób ciągły i energiczny, ponieważ nikotyna jest uwalniana zbyt intensywnie. Dlatego gumę leczniczą Nicorette Gum należy żuć wolno, robiąc regularne przerwy.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 105 sztuk .Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik .

Przed zastosowaniem w ciąży i okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Działania niepożądane:

Guma do żucia Nicorette Classic Gum może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu.
Większość zgłaszanych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem produktu występuje w ciągu pierwszych 3-4 tygodni po rozpoczęciu leczenia. Podczas pierwszych dni stosowania najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są podrażnienia gardła oraz zwiększone wydzielanie śliny. Nadmierne połykanie uwolnionej nikotyny może początkowo wywoływać czkawkę.
Do innych bardzo często zgłaszanych objawów należą: ból głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka.
Często: zawroty głowy, nudności, wymioty.
Niezbyt często: palpitacje (kołatanie serca), rumień, pokrzywka.
Rzadko i bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, ból jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy, reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy.

Podmiot odpowiedzialny:

McNeil Products Limited
Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję