Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie

Tantum Flu o smaku cytrynowym 600mg 10mg 10 saszetek

13,30 zł

Producent: ANGELINI
Kod: 3305382
EAN: 5909991330811
BLOZ7: 3305382
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

TANTUM FLU O SMAKU CYTRYNOWYM 600MG+10MG
Status:

Lek bez receptyDziałanie:

Tantum Flu o smaku cytrynowym zawiera połączenie substancji czynnych, które są skuteczne w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem i grypą, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, oraz w obniżeniu gorączki.

Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym (analgetykiem). Jest skuteczny w różnych bólach, w tym w bólu głowy, ponadto obniża gorączkę (lek przeciwgorączkowy).

Fenylefryny chlorowodorek jest lekiem ułatwiającym oddychanie w wyniku obkurczenia naczyń błony śluzowej nosa. Zmniejsza obrzęk przewodów nosowych, łagodząc ich przekrwienie i zmniejszając ciśnienie w zatokach nosowych, które może powodować ból głowy.

Tantum Flu o smaku cytrynowym należy stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.Skład:

Substancjami czynnymi leku są paracetamol i fenylefryny chlorowodorek. Każda saszetka zawiera 600 mg paracetamolu i 10 mg fenylefryny chlorowodorku (co odpowiada 8,2 mg fenylefryny). Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, kwas askorbowy, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat cytrynowy, kurkumina proszek 5% P-WD (kurkumina E 100 + syrop glukozowy wysuszony).Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalnie stosuje się 4 saszetki na dobę.

Stosowanie u dzieci

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Sposób stosowania

Rozpuścić zawartość 1 saszetki w szklance gorącej lub zimnej wody (ok. 150 ml), ewentualnie dosłodzić do smaku.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Leku Tantum Flu o smaku cytrynowym nie należy stosować dłużej niż 5 dni.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 10 saszetek.Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Tak jak w przypadku każdego leku, Tantum Flu o smaku cytrynowym może nie być odpowiedni dla niektórych osób.

Kiedy nie stosować leku Tantum Flu o smaku cytrynowym: jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca; jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) lub nadczynność tarczycy; jeśli pacjent przyjmuje lub w ciągu ostatnich 14 dni przyjmował leki zwane inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), stosowane zazwyczaj w leczeniu depresji; jeśli pacjent przyjmuje inne leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa i oczu (sympatykomimetyki).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować tego leku jednoczesnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ponieważ przyjęcie więcej niż 6 - 8 g paracatetmolu na dobę może uszkodzić wątrobę. Uszkodzenie wątroby może wystąpić również po zastosowaniu mniejszych dawek leku, lub po krótkotrwałym stosowaniu paracetamolu przez pacjentów bez wcześniejszego zaburzenia czynności wątroby, ale spożywających równocześnie alkohol lub inne substancje toksyczne dla wątroby.

Długotrwałe nadużywanie alkoholu znacząco zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby przez paracetamol.

Najwyższe ryzyko uszkodzenia wątroby występuje w przypadku chronicznych alkoholików z krótkim okresem abstynencji (12 godzin).

Podczas stosowania tego leku nie należy spożywać alkoholu.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Tantum Flu o smaku cytrynowym należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:

Jeśli u pacjenta występuje zespół Raynauda (niedostateczne krążenie krwi powodujące blednięcie i drętwienie palców) lub cukrzyca.

Jeśli u pacjenta występują problemy z wątrobą lub nerkami.

Jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby przebiegająca bez marskości (tj. niezwiązana ze zmianami w obrębie komórek wątroby).

Jeśli u pacjenta występuje jaskra zamkniętego kąta lub powiększenie gruczołu krokowego.

Lek Tantum Flu o smaku cytrynowym a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, w tym o lekach wydawanych bez recepty.

Szczególnie ważne jest poinformowanie lekarza lub farmaceuty, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z poniższych leków: leki mogące zwiększać wchłanianie paracetamolu (np.metoklopramid i domperydon, stosowane w nudnościach i wymiotach) lub mogące je zmniejszać lub opóźniać (np. kolestyramina, stosowana, gdy występuje zbyt duże stężenie cholesterolu we krwi); leki rozrzedzające krew i zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi (np. warfaryna i inne pochodne kumaryny), gdyż paracetamol stosowany w dużych dawkach może nasilać ryzyko krwawienia; preparaty zawierające trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (stosowane w leczeniu depresji), inne leki ułatwiające oddychanie w wyniku udrożnienia przewodów nosowych lub barbiturany (stosowane w zaburzeniach snu lub padaczce); leki zawierające inhibitory monoaminooksydazy; leki zawierające tzw. beta-blokery (stosowane w leczeniu nadciśnienia krwi) i leki rozszerzające naczynia krwionośne (stosowane w leczeniu nadciśnienia krwi, bólu nóg wywołanym przez problemy naczyniowe lub w zespole Raynauda); leki stosowane w niewydolności serca (digoksyna i glikozydy nasercowe).

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku Tantum Flu o smaku cytrynowym w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie wykazano, aby lek Tantum Flu o smaku cytrynowym wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Tantum Flu o smaku cytrynowym zawiera sacharozę, sód i glukozę:

Sacharoza: ten lek zawiera 1,8 g sacharozy w jednej saszetce. Jeśli lekarz stwierdził u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem tego leku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą stosujących więcej niż 2 saszetki na dobę (wówczas zawartość sacharozy przekracza 5 g).

Sód: ten lek zawiera 112,9 mg sodu w jednej saszetce. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów stosujących dietę o zmniejszonej zawartości sodu.

Glukoza: Jeśli lekarz stwierdził u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem tego leku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko: mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób

Reakcje skórne

Częstość nieznana: nie może być określona na podstawie dostępnych danych : reakcje alergiczne lub reakcje nadwrażliwości (takie jak wysypka skórna), zmiany we krwi, takie jak trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi, które może powodować, że łatwiej występuje krwawienie i powstają siniaki), pancytopenia (zmniejszenie liczby białych i czerwonych krwinek), agranulocytoza, leukopenia lub neutropenia (zmniejszenie liczby krwinek białych, co zwiększa ryzyko wystąpienia zakażenia), wysokie ciśnienie krwi, ból głowy, wymioty, kołatanie serca (nieregularne lub przyspieszone bicie serca), ostre zapalenie trzustki (stan zapalny trzustki charakteryzujący się występowaniem nagłego bólu brzucha), trudności w oddawaniu moczu (jedynie u mężczyzn).Podmiot odpowiedzialny:

Angelini Pharma Polska sp. z o. o., ul. Podleśna 83, 05-552 ŁazyDostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.