Opinie o Nas

Ibument żel 50mg/g+30mg/g 50 g

11,20 zł

Producent: Ziaja
Kod: 3399661
EAN: 5901887038016
BLOZ7: 3399661
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

IBUMENT 50MG/G + 30MG/G ŻEL
Status:

Lek bez receptyDziałanie:

Ibument bez zalecenia lekarza może być stosowany w leczeniu: bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych.

Tylko po konsultacji z lekarzem może być stosowany również w leczeniu: bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

Ibument jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierającym substancje czynne ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i lewomentol (30 mg w 1 g żelu).

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk.

Lewomentol działa miejscowo znieczulająco, powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek.

Skojarzone działanie obu składników powoduje, że po naniesieniu na skórę żelu następuje bardzo szybkie uśmierzenie bólu, utrzymujące się przez kilka godzin.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.Skład:

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i lewomentol. 1 gram żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg lewomentolu. Pozostałe składniki to: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy, diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat

Żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia leku. Należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej, niż co 4 godziny. Po użyciu żelu należy umyć ręce, chyba że są one miejscem leczonym. Miejsc nałożenia żelu nie należy przykrywać opatrunkami, takimi jak bandaże czy plastry. Maksymalny czas trwania leczenia to dwa tygodnie.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 50 g .Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Ibument należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta występuje choroba nerek, jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje kwas acetylosalicylowy lub inne leki, jeśli u pacjenta występuje czynna choroba wrzodowa.

Żel nie powinien być stosowany na błony śluzowe, na uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę, na okolice oczu.

Przerwać stosowanie leku, jeśli wystąpi pokrzywka i poradzić się lekarza.

Dzieci i młodzież

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Lek Ibument a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może nasilić częstość występowania działań niepożądanych, charakterystycznych dla tej grupy leków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w ciąży ze względu na możliwość opóźnienia wystąpienia spontanicznej akcji porodowej i wydłużenia czasu trwania porodu.

Ibument należy stosować ostrożnie u kobiet w czasie karmienia piersią. Ryzyko działań niepożądanych oraz przenikania do mleka ludzkiego są niskie.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek Ibument nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek Ibument zawiera glikol propylenowy.

Lek może powodować podrażnienie skóry.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pokrzywka.

Rzadziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ból brzucha i niestrawność.

U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmy lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.Podmiot odpowiedzialny:

ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z 0.0. 80-298 GdaI1sk, ul. Jesienna 9Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.