Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie

ABREA 75 mg x 90 tabletek

6,90 zł

Producent: KRKA
Kod: 3282222
EAN: 5909991319991
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:Tabletek

ABREA 75 mg x 90 tabletekPrzyjmowanie leku Abrea może zmniejszyć ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi i dlatego też zapobiega późniejszym:

 • zawałom serca,

 • udarom mózgu,

 • chorobom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których występuje stabilna lub niestabilna dławica piersiowa (rodzaj bólu w klatce piersiowej).

Lek Abrea stosuje się również w zapobieganiu tworzeniu się zakrzepów krwi po zabiegach chirurgicznych serca w celu rozszerzenia lub odblokowania naczyń krwionośnych. Decyzja o rozpoczęciu leczenia i odpowiednim dawkowaniu powinno być podjęta przez lekarza. Ten lek nie jest zalecany do stosowania w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Może być stosowany jedynie profilaktycznie.

Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum

Skład

Substancją czynną jest kwas acetylosalicylowy. Każda tabletka dojelitowa zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego. Pozostałe składniki Abrea, 75 mg to:

 • rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia ziemniaczana;

 • skład pierwszej otoczki: talk, triacetyna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, sodu dodecylosulfonian* i polisobat 80*;

 • skład drugiej otoczki: alkohol poliwinylowy (E1203), tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, karmin (E120), żółcień pomarańczowa (E110), lak aluminiowy.

*Może zawierać sodu dodecylosiarczan i polisobat 80.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dorośli:

Zapobieganie zawałowi mięśnia sercowego:

 • zalecana dawka wynosi 75-160 mg raz na dobę.

Zapobieganie udarowi:

 • zalecana dawka wynosi 75-325 mg raz na dobę.

Zapobieganie zaburzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów z ustabilizowaną lub niestabilną dławicą (rodzaj bólu w klatce piersiowej):

 • zalecana dawka wynosi 75-160 mg raz na dobę.

Zapobieganie tworzeniu się zakrzepów po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych:

 • zalecana dawka wynosi 75-160 mg raz na dobę.

Nie należy stosować większych dawek tego leku, chyba że zaleci to lekarz, a nawet wtedy dawka nie powinna być większa niż 325 mg na dobę.

Osoby w podeszłym wieku:

Dawkowanie takie jak u pacjentów dorosłych. Zazwyczaj, kwas acetylosalicylowy należy stosować z zachowaniem ostrożności u osób w podeszłym wieku, ponieważ są one bardziej podatne na występowanie działań niepożądanych. Należy regularnie oceniać przebieg leczenia.

Sposób podawania:

Podanie doustne. Tabletki należy połykać w całości popijając wystarczającą ilością płynu (1/2 szklanki wody). Tabletki mają otoczkę chroniącą przed działaniem soku żołądkowego, która chroni jelita przed podrażnieniem i dlatego nie należy tabletek kruszyć, rozłamywać, ani żuć.

Pominięcie przyjęcia leku Abrea:

W przypadku pominięcia dawki leku, należy poczekać do momentu przyjęcia kolejnej dawki, a następnie postępować jak zwykle. Nie należy przyjmować podwójnej dawki w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie przyjmowania leku Abrea:

Nie należy przerywać stosowania leku Abrea bez konsultacji z lekarzem. W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać kwasu acetylosalicylowego dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, chyba że zaleci to lekarz (patrz punkt „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Przeciwwskazania

Kiedy nie przyjmować leku Abrea:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub którąkolwiek z substancji pomocniczych;

 • w przypadku uczulenia na inne salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). NLPZ są często stosowane w leczeniu zapalenia stawów, reumatyzmu lub bólu;

 • jeśli po zastosowaniu salicylanów lub NLPZ wystąpił kiedykolwiek u pacjenta napad astmy lub obrzęk niektórych części ciała, np. twarzy, ust, gardła lub języka (obrzęk naczynioruchowy);

 • jeśli aktualnie lub w przeszłości występował u pacjenta wrzód żołądka lub dwunastnicy, lub jakikolwiek rodzaj krwawienia, np. udar;

 • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta zaburzenia krzepnięcia krwi;

 • w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek;

 • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności serca powodujące duszność i obrzęk kostek;

 • w trakcie trzeciego trymestru ciąży; nie wolno stosować dawek większych niż 100 mg na dobę (patrz również punkt „Ciąża i karmienie piersią”);

 • jeśli pacjent przyjmuje lek metotreksat (np. w leczeniu raka lub reumatoidalnego zapalenia stawów) w dawce większej niż 15 mg na tydzień.

Zawartość:

Różowe, okrągłe obustronnie wypukłe tabletki powlekane o średnicy około 7,2 mm. Blister: 90 tabletek dojelitowych.

Sposób przechowywania: poniżej 25°C

Podmiot odpowiedzialny:

KRKADostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.