Opinie o Nas

Biotylek 5 mg 30 tabl.

36,90 zł

Producent: Hasco-Lek S.A.
Kod: 3656144
EAN: 5904055004899
BLOZ7: 3656144
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Biotylek
Status:

Lek bez receptyTabletki Biotylek to lek z grupy preparatów witaminowych, zwierający biotynę. Witamina B7 wspiera procesy tworzenia kreatyny oraz różnicowania się komórek naskórka, włosów, a także paznokci, dzięki czemu poprawia ich stan. Biotylek stosuje się głównie w niedoborach biotyny, objawiające się m.in. nadmierną łamliwością i zaburzeniami wzrostu paznokci oraz włosów, jak również wypadaniem włosów, stanami zapalnymi skóry wokół nosa, ust, oczu, krocza.

Skład

Substancją czynną leku jest biotyna.

1 tabletka zawiera 5 mg biotyny.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mirkokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie i regularnie. Zalecane dawkowanie Biotyleku to od 5 mg do 10 mg dziennie.

W sytuacji gdy o rozpoczęciu leczenia decyduje lekarz, może on zalecić inny schemat przyjmowania leku.
Czas trwania leczenia zależy od charakteru i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.
W przypadku osób z trudnościami w przełykaniu tabletkę można rozkruszyć i rozpuścić w niewielkiej ilości wody.

Działanie

Lek zawiera biotynę, należącą do witamin z grupy B. Biotylek uzupełnia niedobory biotyny, wspomagającej tworzenie kreatyny, a także różnicowanie komórek naskórka, włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Wskazania

Biotylek stosuje się w leczeniu niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza oraz zapobieganiu następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku pacjentów z nadwrażliwością na biotynę lub którykolwiek ze składników pomocniczych leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Biotylek może powodować z częstością nieznaną działania niepożądane takie jak: zaburzenia żołądkowo-jelitowe czy pokrzywkę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera laktozę, więc w przypadku pacjentów z nietolerancją niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Biotylek jest wolny od sodu.

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Biotylek może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwdrgawkowymi (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon),
  • hormonami steroidowymi,
  • awidyną, zasadową glikoproteiną występującą w białku jaja kurzego,
  • kwasem walproinowym,
  • antybiotykami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny.
Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować produktu leczniczego w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeśli pacjent ma być poddany badaniom laboratoryjnym, musi poinformować lekarza lub personel laboratoryjny o tym, że niedawno przyjmował Biotylek, ponieważ biotyna może zaburzać wyniki takich badań. W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie niskie ze względu na biotynę. Lekarz może zalecić zaprzestania przyjmowania leku przed przeprowadzeniem badań laboratoryjnych. Należy również pamiętać, że inne ewentualnie przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą również zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli pacjent przyjmuje takie produkty, powinien o tym powiedzieć lekarzowi lub personelowi laboratoryjnemu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza.

Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję