Opinie o Nas

Bilastyna Hitaxa tabl. 20mg x 10

11,59 zł

Kod: 5909991483944
EAN: 5909991483944
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

 Bilastyna Hitaxa 


Status:

Lek bez recepty
Lek Bilastyna Hitaxa zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych.

Skład

Substancją czynna jest Bilastinum.

Jedna tabletka zawiera 20 mg bilastyny.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy przyjmować doustnie jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku lub wypiciu soku owocowego. Tabletkę należy połykać popijając szklanką wody. 

Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej, to 1 tabletka (20 mg) na dobę.

Działanie

Bilastyna Hitaxa jest lekiem o działaniu przeciwhistaminowym. Bilastyna jest niesedatywnym, długo działającym antagonistą histaminy z selektywnym powinowactwem do obwodowych receptorów H1.

Wskazania

Bilastyna jest wskazana do objawowego leczenia alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane, które mogą występować u dorosłych i młodzieży to:

Często: występujące częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów: bóle głowy, senność.

Niezbyt często: występujące częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów: nieprawidłowy zapis EKG, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby, zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie, wzmożony apetyt, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała, nudności, lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie, ból brzucha, biegunka, zapalenie żołądka, zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie, wzmożone pragnienie, duszność (trudności w oddychaniu), suchość w jamie ustnej, niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka, szumy uszne (dzwonienie w uszach), zaburzenia snu, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek, podwyższone stężenie lipidów we krwi.

Częstość nieznana: nie może być określona na podstawie dostępnych danych: kołatanie serca (uczucie bicia serca), częstoskurcz (szybkie bicie serca), wymioty.

Działania niepożądane, które mogą występować u dzieci, to:

Często: występujące rzadziej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów: zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa): alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy, ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu).

Niezbyt często: występujące rzadziej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów: podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności, obrzęk warg, wyprysk, pokrzywka, zmęczenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność zwłaszcza u pacjentów z: zaburzeniami czynności nerek należy unikać wtedy  jednoczesnego podawania bilastyny.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), erytromycyna i ryfampicyna (antybiotyki), diltiazem (lek stosowany w dławicy piersiowej), cyklosporyna (lek stosowany w celu zmniejszenia aktywności układu odpornościowego, co pozwala uniknąć odrzucenia przeszczepu, lub w celu zmniejszenia aktywności choroby w przypadku chorób autoimmunologicznych i alergicznych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub reumatoidalne zapalenie stawów), Rytonawir (lek stosowany w leczeniu AIDS).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku Bilastyna Hitaxa nie należy przyjmować razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o zastosowaniu leku w ciąży lub okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży wieku poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję