Opinie o Nas

Clatra Allergy tabl. 20mg x 10

13,90 zł

Kod: 5909990839124
EAN: 5909990839124
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

CLATRA ALLERGY 20MG 10TABLETEK

Status:

Lek bez recepty


Clatra Allergy zawiera substancję czynną bilastynę, która działa przeciwhistaminowo.

Clatra Allergy jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

WSKAZANIA:

Lek Clatra Allergy stosuje się w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek może być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych (pokrzywka).

DAWKOWANIE:

Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku, oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej to 1 tabletka (20 mg) na dobę.

Tabletkę należy przyjmować jedną godzinę przed lub dwie godziny po jakimkolwiek posiłku lub wypiciu soku owocowego.

Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.

Linia podziału na tabletce służy jedynie do ułatwienia przełamania tabletki, jeśli pacjent ma trudności z połknięciem jej w całości.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

SKŁAD:

Substancją czynną jest bilastyna. Każda tabletka zawiera 20 mg bilastyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeżeli u pacjenta wystąpią objawy reakcji alergicznych, w tym: trudności w oddychaniu, zawroty głowy, zapaść lub utrata świadomości, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i (lub) obrzęk i zaczerwienienie skóry, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Inne działania niepożądane, które mogą występować u dorosłych i młodzieży, to:

Często: występujące rzadziej niż u 1 na 10 osób: bóle głowy ,senność.

Niezbyt często: występujące rzadziej niż u 1 do 100 osób: nieprawidłowy zapis EKG,zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby ,zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie ,wzmożony apetyt ,zaburzenia rytmu serca ,zwiększenie masy ciała,nudności ,lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie ,ból brzucha, biegunka, zapalenie żołądka, zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie ,wzmożone pragnienie ,duszność (trudności w oddychaniu),suchość w jamie ustnej ,niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka ,szumy uszne (dzwonienie w uszach), zaburzenia snu ,zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek, zwiększone stężenie lipidów we krwi.

Częstość nieznana: nie może być określona na podstawie dostępnych danych:kołatanie serca (uczucie bicia serca), częstoskurcz (szybkie bicie serca), wymioty.

Działania niepożądane, które mogą występować u dzieci, to:

Często: występujące rzadziej niż u 1 na 10 osób: zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa),alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy,ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu).

Niezbyt często: występujące rzadziej niż u 1 na 100 osób :podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności, obrzęk warg ,wyprysk, pokrzywka, zmęczenie.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

PRODUCENT: Menarini International Operations Luxembourg S.A.

ADRES PRODUCENTA: 1, Avenue de la Gare, L-1611 Luxembourg LUKSEMBURG
Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

 

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję