Opinie o Nas

Tadalafil Mensil tabl. 10mg x 2

22,90 zł

Producent: Hasco-Lek S.A.
Kod: 5904055005216
EAN: 5904055005216
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Tadalafil MensilStatus
:

Lek bez recepty


Lek Tadalafil Mensil zawiera substancję czynną tadalafil, stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Lek może być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Skład

Substancją czynną jest tadalafil (Tadalafilum).

Każda tabletka zawiera 10 mg tadalafilu (Tadalafilum).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: Laktoza jednowodna; Celuloza mikrokrystaliczna; Hydroksypropyloceluloza; Sodu laurylosiarczan; Kroskarmeloza sodowa; Magnezu stearynian. Otoczka Opadry II Blue 85F30605: Alkohol poliwinylowy, częściowo zhydrolizowany; Tytanu dwutlenek (E 171); Makrogol 3350 i 4000; Talk; Indygokarmin, lak aluminiowy (E 132).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli mężczyźni: Zalecana dawka to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną, niezależnie od posiłków. Lek należy zażyć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Lek należy stosować doraźnie, w miarę potrzeby. Nie stosować częściej niż 1 raz w tygodniu.

Lek Tadalafil Mensil może jeszcze być skuteczny do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Leku Tadalafil Mensil nie należy stosować jednocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi lekami stosowanymi w leczeniu zaburzeń erekcji

Działanie

Tadalafil Mensil zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Mensil pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji.

Wskazania

Leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn. Aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którykolwiek składnik produktu leczniczego.

Stosowanie jest przeciwwskazane u pacjentów: z ciężkimi chorobami serca, z niestabilną dławicą piersiową; u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy występowała niewydolność serca co najmniej 2 stopnia według klasyfikacji NYHA,z niekontrolowanymi arytmiami, niedociśnieniem (<90/50 mm Hg) lub niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym; którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebyli udar.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpi jakiekolwiek działanie niepożądane podane poniżej, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza: - reakcje alergiczne, w tym wysypki (niezbyt często). - ból w klatce piersiowej - nie wolno stosować azotanów, należy natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską (niezbyt często). - priapizm - przedłużona i być może bolesna erekcja po przyjęciu leku Tadalafil Mensil (rzadko). Jeśli wystąpiła taka erekcja i trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku niepodjęcia natychmiastowego leczenia może dojść do uszkodzenia tkanek i trwałej utraty potencji. - nagła utrata widzenia (rzadko). 

Często (obserwowane u mniej niż 1 na 10 pacjentów) - ból głowy, ból pleców, ból mięśni, ból rąk i nóg, zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa i niestrawność.

Niezbyt często (obserwowane u mniej niż 1 na 100 pacjentów) - zawroty głowy, ból brzucha, nudności, wymioty, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku niewyraźne widzenie, ból oczu, trudności w oddychaniu, obecność krwi w moczu, przedłużony czas trwania wzwodu, uczucie kołatania serca, szybkie bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, krwawienie z nosa, dzwonienie w uszach, obrzęk rąk, stóp lub kostek i uczucie zmęczenia.

Rzadko (obserwowane u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów) - omdlenia, drgawki i przemijająca utrata pamięci, obrzęk powiek, zaczerwienienie oczu, nagłe pogorszenie lub utrata słuchu, pokrzywka (swędzące, czerwone uwypuklenia na powierzchni skóry), krwawienie z prącia, obecność krwi w nasieniu i zwiększona potliwość.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Tadalafil Mensil należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występuje: niedokrwistość sierpowatokrwinkowa (nieprawidłowy kształt czerwonych krwinek); szpiczak mnogi (nowotwór szpiku kostnego); białaczka (nowotwór komórek krwi); jakiekolwiek zniekształcenie członka; ciężkie choroby wątroby; ciężkie choroby nerek.

Jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, należy przerwać stosowanie leku Tadalafil Mensil i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Leku Tadalafil Mensil nie należy przyjmować, jeśli nie stwierdzono zaburzeń erekcji.

Tadalafil Mensil nie jest przeznaczony dla kobiet.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Tadalafil Mensil może wchodzić w interakcje z: lekami z grupy azotanów, lekami blokującymi receptory alfa-adrenolityczne, innymi lekami stosowanymi w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, ketokonazolem w tabletkach, inhibitorami proteazy, fenobarbitalem, fenytoiną i karbamazepiną (leki przeciwdrgawkowe), ryfampicyną, erytromycyną, klarytromycyną (antybiotyki), itrakonazolem (stosowanym w leczeniu zakażeń grzybiczych), innymi metodami leczenia zaburzeń erekcji.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Mensil i dlatego pijąc go należy zachować ostrożność.

Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Tadalafil Mensil nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tadalafil Mensil nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję