Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie
Regulamin

REGULAMIN


   

Regulamin korzystania

z serwisu www.aptekawaw.pl

 

§1

Wstęp

 
1. Serwis  aptekawaw.pl zwany dalej Apteką FARM-JED działa w oparciu o aptekę ogólnodostępną: Apteka FARM-JED Sp. z o.o. zlokalizowanej w Warszawie przy ulicy Pasaż Ursynowski 7. Apteka posiada zezwolenie wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego na prowadzenie apteki ogólnodostępnej o nr WIF . Z - 79 /202 . Apteka jest zarejestrowanym płatnikiem VAT o numerze NIP 522-262-37-44. W Urzędzie Statystycznym w Warszawie FARM-JED Sp. z o.o. jest zarejestrowana pod numerem REGON : 017420513 . Siedziba spółki Czerwonych Maków 12/37, 01-493 Warszawa, Polska. Nr KRS 0000071275 .
2. Umowy sprzedaży zawieranej pomiędzy Zamawiającym zwanym dalej Klientem a serwisem www.aptekawaw.pl dotyczy sprzedaży środków/produktów (np. wyroby medyczne, kosmetyki, suplementy diety, sprzęt medyczny i inne) dopuszczonych do obrotu na terytorium Polski, posiadających odpowiednie atesty i zezwolenia, wymagane przepisami prawa oraz nabytymi od uprawnionych podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce. Zgodnie z przepisami Prawa Polskiego Apteka FARM-JED oferuje w sprzedaży wysyłkowej jedynie leki bez recepty (OTC - Over The Counter). Apteka FARM-JED Sp. z o.o. zapewnia, że oferowane produkty pochodzą tylko i wyłącznie z hurtowni farmaceutycznych oraz bezpośrednio od producentów i są w 100% oryginalne.
3. Podstawą do realizacji zakupów w serwisie www.aptekawaw.pl jest prawo polskie i unijne: Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz.U. 2002, nr 144, poz. 1204) oraz Ustawa Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. 2001, nr 126, poz. 1381).
4. Technicznym warunkiem do korzystania z usług jest dostęp przez Klienta do komputera, przeglądarki internetowej wraz z dostępem do internetu. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu cookies, szczegóły w zakładce Polityka cookies.

5. Apteka FARM-JED gwarantuje, że oferowane produkty przechowywane są zgodnie z wszelkimi wymogami gwarantującymi zachowanie wszelkich wymagań jakościowych wymaganych przez odpowiednie inspektoraty i producenta.
6. Kolorystyka zdjęć jak i wygląd prezentowanych produktów na stronach www.aptekawaw.pl mogą odbiegać od oferowanych w sprzedaży, co może być wynikiem jakości wykonanych zdjęć. Opakowania prezentowanych na zdjęciach produktów mogą w niektórych przypadkach nieznacznie różnić się od opakowań produktów dostępnych w aktualnej sprzedaży.
7. Materiały znajdujące się na stronach internetowych www.aptekawaw.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Opisy produktów, a zwłaszcza ich właściwości, wielkości opakowania i działanie pochodzą od producentów lub podmiotów odpowiedzialnych.
8. Ceny wszystkich prezentowanych produktów w ofercie serwisu aptekawaw.pl są cenami detalicznymi brutto wyrażonymi w złotych polskich. Zamieszczona oferta wraz z podanymi cenami obowiązuje do czasu jej odwołania. Ceny są aktualizowane co 24 h, ceny w aptekach stacjonarnych mogą się różnic od cen prezentowanych na stronie. Do każdego zamówienia dołączany jest paragon lub na życzenie Klienta faktura VAT.
9. Klient przed użyciem preparatów zarejestrowanych jako produkty lecznicze powinien zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego lub skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
10. Farmaceuci pracujący w Aptece FARM-JED służą Państwu pomocą poprzez:
- kontakt osobisty w aptece: Grójecka 76, 02-359 Warszawa
- telefoniczny pod nr: 22-822-28-91
- email: apteka.farmjed@gmail.com
12. Klient korzystając i rejestrując się w serwisie www.aptekawaw.pl wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w zamówieniu jako administratora tych danych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.97.133.883) - do wykorzystania ich wyłącznie do celów związanych z realizacją zamówienia. Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności Apteki FARM-JED są poufne. W żadnym wypadku ani w żadnej formie nie będą ujawniane innym osobom ani innym podmiotom.
13. Sklep jest uczestnikiem programu „Zaufane Opinie” w ramach usługi świadczonej przez Grupę Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-166), ul. Grunwaldzka 182, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS: 0000268796, NIP: 527252995, polegającej na przesyłaniu przez Grupę Allegro do Użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej ankiet służących uzyskaniu od Użytkownika opinii na temat transakcji dokonywanej przez Użytkownika w Sklepie, a także na zamieszczaniu
w serwisie dostępnym w domenie Ceneo.pl opinii wyrażonych przez Użytkowników w rezultacie otrzymania ankiet.
14. Użytkownik dokonujący zakupu w Sklepie może dobrowolnie wyrazić zgodę na przekazanie jego danych osobowych, w tym adresu e-mail do Grupy Allegro oraz na przetwarzanie przez Grupę Allegro jego danych osobowych – wyłącznie w celu wypełnienia ankiety wskazanej w punkcie 13.
15. Klient ma prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania.
16. Panel klienta i koszyk są szyfrowane i przekazywane bezpiecznym połączeniu ssl.
 

§2

Zamówienia

 
1. Technicznym warunkiem do korzystania z usług jest dostęp przez Klienta do komputera, przeglądarki internetowej wraz z dostępem do internetu. Wypełnienie i wysłanie zamówienia do Apteki FARM-JED oznacza akceptację regulaminu www.aptekawaw.pl
2. Składanie zamówienia odbywa się przez 24h na dobę po wyborze artykułów z oferty apteki www.aptekawaw.pl poprzez wypełnienie formularza zamówień dostępnym na stronie. Klient posiada prawo wyboru sposobu dostawy oraz metody płatności, zgodnie ze wskazaniami w formularzu zamówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia przez Aptekę FARM-JED jest otrzymanie przez Klienta powiadomienia (email).
3. Klient wypełniając formularz zamówienia dokonuje wyboru:
- zamawianego towaru/towarów,
- adresu dostawy,
- adresu na jaki ma być wystawiona faktura (jeśli ma być wystawiona),
- sposobu dostawy,
- wyboru sposobu płatności,
- adresu email na jaki mają być wysyłane powiadomienia o etapach realizacji zamówienia
- numeru telefonu/telefonów pod jakim możliwy jest kontakt z Klientem
- wpisania swoich uwag do zamówienia
4. W przypadku zakupu produktów leczniczych (leków) Klient upoważnia Pracownika Firmy Kurierskiej/Osoby trzecie do odbioru w imieniu Klienta i na rzecz Klienta leków zamówionych z Apteki FARM-JED. Klient upoważnia Firmę Kurierską /osobę trzecią do udzielania pełnomocnictw w tym zakresie. Klient bierze pełną odpowiedzialność za warunki przechowywania i transportu produktów leczniczych po ich odbiorze przez upoważnionego przez Klienta Kuriera firmy kurierskiej lub Osoby trzeciej. Informujemy Klienta, że przechowywanie i transportowanie produktów leczniczych w temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza może, ale nie musi wpłynąć na jakość produktów leczniczych. Produkty lecznicze które muszą być przechowywane w lodówce można zamawiać tylko do odbioru osobistego. W przypadku preparatów zarejestrowanych jako suplementy diety i kosmetyków w/w procedura może odbywać się z wykorzystaniem Poczty Polskiej.
5. Przygotowanie do wysłania zamówienia następuje po prawidłowo wypełnionym i wysłanym formularzu, po czym Klient otrzymuje potwierdzenie zamówienia na podany przez Klienta adres emailowy w formularzu zamówienia.
6. Odbiór zamówień przez upoważnione Osoby przez Klienta odbywa się w godzinach funkcjonowania aptek stacjonarnych od poniedziałku do piątku. Zamówienia złożone w weekend i święta są realizowane w następny dzień roboczy.
7. Czas realizacji zamówień Apteka FARM-JED wykonuje natychmiast, zwykle w ciągu 1-4 dni (oprócz weekendów i świąt) od zaksięgowania wpłaty na konto. W przypadku niedostępności produktów w hurtowniach czas oczekiwania może się wydłużyć, o czym Klient jest informowany emailem lub telefonicznie.
8. Apteka FARM-JED wysyła email na adres podany w formularzu Klienta:
- po złożeniu zamówienia na www.aptekawaw.pl z informacją o zamówieniu z numerem zamówienia
- z informacją o zaksięgowaniu wpłaty i przyjęcie do realizacji
- z informacją o odebraniu zamówienia przez upoważnioną przez Klienta firmę kurierską lub Pocztę Polską.
9. Koszt dostarczenia zamówień przez upoważnionych przez Klienta kurierów firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej pokrywa Kupujący.
10. Apteka FARM-JED zastrzega sobie prawo do obciążenia Klienta kosztami transportu zamówienia w przypadku nieudanej próby dostarczenia z winy Klienta: błędnego podania adresu, kodu pocztowego, nieodebrania przesyłki w terminie lub odmowy odbioru zamówionego produktu.
11. Klient ma prawo do anulowania transakcji bez podania przyczyny, lecz powiadamia niezwłocznie o tym fakcie Apteki telefonicznie lub emailem.
12. Apteka FARM-JED zastrzega sobie prawo do wycofania produktu ze sprzedaży w związku z jego brakiem w hurtowni lub wycofaniem z obrotu decyzją GIF lub podmiotu odpowiedzialnego. Niektóre produkty, szczególnie  produkty z krótszą datą ważności są w ograniczonej liczbie i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień od Klientów na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.
13. Wszystkie zamówienia są przygotowywane jedynie przez wykwalifikowany personel Apteki FARM-JED.
14. W przypadku zamówień produktów (dot. suplementów diety i kosmetyków) w ilościach hurtowych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie możliwości realizacji zamówienia.
15. Każdorazowo otrzymując zamówienie Kupujący powinien sprawdzić czy opakowanie nie jest uszkodzone i zawiera wszystkie zamówione produkty pod względem ilościowym jak i jakościowym. W przypadku nieprawidłowości prosimy o spisanie protokołu w obecności kuriera. O zaistniałych nieprawidłowościach Kupujący natychmiast powinien poinformować Aptekę FARM-JED.
16.Przedstawiona oferta Apteki FARM-JED nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

17. Apteka FARM-JED prowadzi obrót detaliczny, nie prowadzi obrotu hurtowego.
18.Umowa o świadczenie usługi polegającej na prowadzeniu Konta Użytkownika oraz wysyłania Newslettera jest zawierana na czas nieoznaczony.

19. Umowa o świadczenie usługi  polegającej na udostępnieniu interaktywnego formularza umożliwiającego złożenie zamówienia jest zawierana na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą złożenia Zamówienia.  

§3

Płatności


1. Dokonanie płatności można dokonać poprzez (informacje dostępne w zakładce 'Koszt dostawy'):
- przelew - Klient wykonuje przelew na konto apteki: 
67 1050 1012 1000 0023 5230 0517
2. Wysokość opłaty za dostawę uzależnione są od sposobu płatności i wagi przesyłki:
a) KURIER za pobraniem ( paczka do 10kg) 13,99 zł
b) KURIER przelew ( paczka do 10kg) 11,99 zł
c) ODBIÓR OSOBISTY w jednej z naszych aptek (płatność bezpośrednio w Aptece) 0 zł :

APTEKI FARM-JED

APTEKA CAŁODOBOWA                   ul. Grójecka 76                tel. (22) 822 28 91
APTEKA Pon-Piąt. 8-21, Sob 9-15,    
ul. Świętokrzyska 20       tel. (22) 827 62 86

APTEKA Pon-Piąt. 8-21, Sob 8-14,    
ul. Pasaż Ursynowski 7   tel. (22) 648 32 50

APTEKA Pon-Piąt. 7:30-21, Sob 8-16,
ul. Nowolipki 25              tel. (22) 416 00 07

3. Koszt wysyłki na terenie Polski określone są w zakładce „Koszt dostawy”
4. Opłata za lek na receptę jest możliwa tylko i wyłącznie przez płatność przy odbiorze leku.


 
 

§4

Reklamacje

 
1. Apteka FARM-JED wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej dołoży wszelkich starań, aby zadowolenie Kupującego z usług było jak największe. W przypadku reklamacji prosimy Państwa o kontakt z nami w celu wyjaśnienia wszystkich szczegółów dotyczących zaistniałej sytuacji. W pełni ponosimy odpowiedzialność za powstałe błędy i dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji.
2. Zgodnie z Ustawą o Szczególnych Warunkach Sprzedaży Konsumenckiej oraz o Zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U. 2002, nr. 141, poz. 1176) oraz Ustawą o Ochronie Niektórych Praw Konsumentów (Dz.U. 2000, nr 22 poz. 271) reklamacje są przyjmowane przez Aptekę FARM-JED w terminie do 14 dni od otrzymania zamówienia przez Klienta. Klientowi zawsze przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty odbioru przez upoważnionego przez Klienta kuriera firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Klienci Apteki FARM-JED zawsze mają prawo do zwrotu produktów zakupionych wysyłkowo w terminie do 14 dni od jego otrzymania bez podawania przyczyny zwrotu.
3. Apteka FARM-JED bierze pełną odpowiedzialność w przypadku nieotrzymania przez Klienta zamówienia z winy Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej. W takich sytuacjach Klient otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty lub ponownie wysyłane jest zamówienie.
4. Rezygnacja z zakupu. Klient ma prawo rezygnacji z zakupionego wysyłkowo produktu/produktów i jego zwrotu do Apteki FARM-JED bez podania przyczyny zwrotu. W przypadku zwrotu produktów należy odesłać go wraz z paragonem lub fakturą VAT (dowodem zakupu). Koszty zwrotu produktów wynikający jedynie z rezygnacji Klienta pokrywa Klient. Apteka FARM-JED zwraca należność na konto Klienta lub wymienia na inny produkt - o tym decyduje wyłącznie Klient.
5. Zwrot uszkodzonych produktów. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy lub zwrot zakupionego towaru w sytuacji, kiedy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego (na przykład: w wyniku transportu) lub wadami fabrycznymi - dlatego prosimy o sprawdzenie, czy zakupione produkty nie uległy uszkodzeniu w transporcie lub nie posiadają wad fabrycznych. W przypadku, gdy opakowanie/produkty noszą ślady uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane należy skontaktować się z Apteką FARM-JED - telefonicznie, emailem czy listownie, odesłać wadliwy produkt wraz z dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT).
6. Apteka FARM-JED bierze pełną odpowiedzialność za swoje pomyłki oraz pomyłki Poczty Polskiej i kurierów.
7. Zwroty pieniędzy za brakujące produkty, nadpłaty lub inne należności podlegające zwrotowi Klientom Apteki FARM-JED są wypłacane w ciągu 7 dni przelewem na podane przez Klienta konto bankowe.
8. Apteka zastrzega sobie prawo do obciążenia Zamawiającego (Klienta) kosztami wysyłki oraz kosztami zwrotu w przypadku nieodebrania przesyłki, podania przez Kupującego niepoprawnego adresu dostawy, co spowodowało zwrot przesyłki do nadawcy.

9. Produkty lecznicze i wyroby medyczne: wydane z apteki co do zasady nie podlegają zwrotowi/reklamacji; zwrot/reklamacja tego rodzaju produktów jest możliwy wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Zasada ta odpowiada regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r., nr 45, poz. 271 - t.j.). W celu dokonania ewentualnego zwrotu/reklamacji zamówionych produktów leczniczych lub wyrobów medycznych należy skontaktować się telefonicznie z daną apteką i ustalić warunki zwrotu.
10. Wszelkie reklamacje prosimy zgłaszać na: e-mail: apteka.farmjed@gmail.com, telefonicznie: 887806806 lub listownie na adres: APTEKA FARM-JED ul. Pasaż Ursynowski 7, 02-784 Warszawa
 

§5

Usługi edukacyjne


1. Wszelkie udzielane porady mają wyłącznie charakter edukacyjny i nie stanowią podstawy do leczenia.
2. Żadne porady drogą elektroniczną czy telefoniczną nie zastąpią wizyty u lekarza. Apteka FARM-JED zawsze zaleca wizytę i konsultację u lekarza specjalisty jako najlepszą formę konsultacji.
 

§6

Podsumowanie


1. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji zamówień w www.aptekawaw.pl uprzejmie prosimy zgłaszać drogą elektroniczną lub telefonicznie lub listownie na adres podany w zakładce 'Kontakt'.

2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i innych Ustaw.
3. Zdjęcia wykonane przez Aptekę FARM-JED są chronione prawem autorskim, zgodnie z Ustawą z dn. 14 lutego 1994r (Dz.U. z 2006r, Nr 90 poz. 631). Apteka FARM-JED nie wyraża zgodny na jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie czy utrwalanie zdjęć czy informacji zawartych na stronach Apteki FARM-JED w części czy w całości bez zgody autora.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.