Opinie o Nas
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Informacje


Solgar partner
Ceneo zaufane opinie

Aspargin 50 tabl.

5,90 zł

Producent: Filofarm
Kod: 4006501
EAN: 5909990210718
BLOZ7: 4006501
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

ASPARGINStatus:

Lek bez receptyDziałanie:

Aspargin® to lek, który już od ponad 40 lat jest stosowany w uzupełnianiu i leczeniu niedoborów magnezu oraz potasu w organizmie. Zapewnia utrzymanie potasu i magnezu na właściwym poziomie i gwarantuje optymalne wykorzystanie dostarczonych pierwiastków. Zawiera bowiem dobrze przyswajalne przez organizm ludzki sole – magnezową i potasową kwasu asparaginowego, będącego ważnym składnikiem budulcowym organizmu. Ma bardzo wysoką przyswajalność soli magnezowej (40%) i potasowej (100%) kwasu asparaginowego. W odróżnieniu od suplementów diety Aspargin® skutecznie leczy niedobory pierwiastków w organizmie.

Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, pośredniczy w wytwarzaniu i transporcie energii w organizmie. Jest niezbędny w czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i zaburzeń rytmu serca. Objawami niedoboru magnezu są: nadpobudliwość, trudności z koncentracją, zwiększona podatność na stres, zaburzenia pracy mięśni szkieletowych. Potas uczestniczy w czynności układu nerwowego i  układu     sercowo - naczyniowego oraz w przewodnictwie nerwowo mięśniowym. Niedobór potasu stanowi zagrożenie dla prawidłowej czynności układu krwionośnego, układu wydalniczego i regulacji gospodarki wodno – elektrolitowej (odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego ciśnienia i kwasowości krwi). Kwas asparaginowy bierze udział w przekazywaniu bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym.Skład:

1 tabletka zawiera: substancje czynne: 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (Magnesii hydroaspartas), co odpowiada 17 mg jonów magnezu, oraz 250 mg potasu wodoroasparaginianu (Kalii hydroaspartas), co odpowiada 54 mg jonów potasu, substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa, sacharoza, magnezu stearynian, talkDawkowanie:

Lek Aspargin® należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, stosuje się od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę, doustnie, po posiłku, co odpowiada od 108 mg do 324 mg potasu na dobę oraz od 34 mg do 102 mg magnezu na dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Aspargin jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 50 tabletek.Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, hipermagnezemia (nadmiar magnezu we krwi), hiperkaliemia (nadmiar potasu we krwi), ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min), zakażenia dróg moczowych, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia (zbyt wolna praca serca), myasthenia gravis (rzadka choroba, której towarzyszy zwiotczenie mięśni), znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Aspargin® jeśli:

  • występuje ostre odwodnienie,

  • doszło do rozległego zniszczenia tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała),

  • pacjent stosuje inne preparaty zawierające potas,

  • pacjent cierpi na chorobę wrzodową żołądka,

  • wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów.

Podczas długotrwałego stosowania i w razie wystąpienia biegunki oraz u pacjentów leczonych glikozydami nasercowymi należy kontrolować stężenia potasu i magnezu w surowicy krwi, a w razie potrzeby w erytrocytach (lekarz zaleci wykonanie odpowiednich analiz).
Jeżeli wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Nie podawać bez wiedzy lekarza w chorobach nowotworowych.

Stosowanie leku Aspargin® z jedzeniem i piciem:

Lek należy przyjmować po posiłku. Wchłanianie magnezu zmniejsza się w obecności fosforanów, wapnia, lipidów i fitynianów w diecie.

Zachowanie szczególnej ostrożności u niektórych szczególnych grup stosujących lek

Stosowanie leku Aspargin® u dzieci:

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie leku Aspargin® u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:

Leku Aspargin® nie należy stosować u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby ze względu na możliwość wystąpienia hipermagnezemii lub hiperkaliemii.nie należy stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.

Stosowanie leku Aspargin® u pacjentów w podeszłym wieku:

Nie ma konieczności zmian sposobu podawania i dawkowania leku u pacjentów powyżej 65 lat.

Ciąża:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
W zalecanych dawkach lek może być stosowany w okresie ciąży, ale po uprzedniej  konsultacji z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę leku.

Karmienie piersią:

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
W zalecanych dawkach lek może być stosowany w okresie karmienia piersią, ale po uprzedniej  konsultacji z lekarzem prowadzącym, który wskaże właściwą dawkę leku.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu oraz sprawność psychoruchową.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Leku nie należy przyjmować jednocześnie z fosforanami i związkami wapnia, gdyż zawarty w nim magnez wykazuje antagonizm w stosunku do tych związków. Sole magnezu zmniejszają wchłanianie niektórych antybiotyków, np. tetracyklin; należy zachować co najmniej 3-godzinną przerwę pomiędzy podaniem tych leków. Magnez zmniejsza wchłanianie związków żelaza, fluoru, fluorochinolonów oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych kumaryny. Glikozydy naparstnicy (leki nasercowe) stosowane w połączeniu z potasem mogą prowadzić do zaburzeń rytmu serca. Leku nie należy stosować jednocześnie z atropiną lub hioscyjaminą, gdyż wzrasta ryzyko owrzodzeń jelita, które może wystąpić przy doustnym przyjmowaniu soli potasu. Leki moczopędne (amiloryd, spironolakton, triamteren) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny (leki stosowane w chorobach układu krążenia, np. kaptopryl i enalapryl) powodują wzrost stężenia potasu we krwi. Antybiotyki aminoglikozydowe, leki moczopędne pętlowe, cisplatyna, cykloseryna, mitramycyna, amfoterycyna B oraz mineralokortykosteroidy nasilają wydalanie magnezu. Kortyzon zmniejsza skutki działania potasu. Zawarty w leku potas zmniejsza wchłanianie witaminy B12.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Aspargin® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zaburzenia serca
Lek może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (zaburzenia pracy serca). 
Zaburzenia żołądka i jelit
Niekiedy po stosowaniu leku mogą wystąpić: bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty, które zwykle ustępują samoistnie.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
Rzadko, zwłaszcza u osób z zaburzeniami czynności nerek, może wystąpić hiperkaliemia.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe.

W przypadku wystąpienia ciężkich objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza. U niektórych osób w czasie stosowania leku Aspargin mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.Podmiot odpowiedzialny:

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM 85-619 Bydgoszcz, ul. Pułaskiego 39Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.