Opinie o Nas

Tabex 1,5mg 100 tabletek

45,99 zł

Kod: 4348601
EAN: 5909990342518
BLOZ7: 4348601
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

TABEX

 

Status:

Lek bez recepty

 

Działanie:

Leczenie uzależnienia od nikotyny.

Stosowanie leku TABEX pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny.

Produkt w formie małych i dyskretnych tabletek sprawia, że można je stosować wszędzie – zarówno w domu, jak i w pracy.

Dzięki temu, iż jest to preparat pobudzający, wpływa na układ nerwowy oraz oddechowy człowieka, skutecznie walcząc z uzależnieniem. Systematyczne stosowanie produktu pozwala na trwałe zaprzestanie sięgania po papierosy, co wiąże się z polepszeniem zdrowia, wyglądu oraz kondycji.

 

Składniki:

1 tabletka powlekana zawiera 1,5 mg cytyzyny, pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian. Skład otoczki (Opadry II): hypromeloza 6cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek, glikol polietylenowy 3000, triacetyna, tlenek żelaza żółty, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza czarny. 

 

Dawkowanie:

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedno opakowanie leku TABEX (100 tabletek) wystarcza na pełną  terapię.
Czas leczenia to 25 dni.

Lek TABEX należy przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody zgodnie z następującym schematem. 


Dni terapii

Dawkowanie

Maksymalna dawka dzienna

Od 1 do 3 dnia

1 tabletka co 2 godziny

6 tabletek

Od 4 do 12 dnia

1 tabletka co 2,5 godziny

5 tabletek

Od 13 do 16 dnia

1 tabletka co 3 godziny

4 tabletki

Od 17 do 20 dnia

1 tabletka co 5 godzin

3 tabletki

Od 21 do 25 dnia

1-2 tabletki dziennie

do 2 tabletekOsoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia. 
Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

 

Opakowanie:

Opakowanie zawiera 100 tabletek .

 

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze do 25° C, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, w przypadku niestabilnej dławicy piersiowej, w przypadku przebytego niedawno zawału serca, w przypadku klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca, w przypadku niedawno przebytego udaru mózgu, w okresie ciąży i karmienia piersią, dzieci do 18 roku życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:
TABEX należy ostrożnie stosować w przypadku choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, guza chromochłonnego nadnerczy, miażdżycy tętnic, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, niektórych postaci schizofrenii, niewydolności nerek i wątroby.

Ze względu na ograniczone doświadczenie, nie zaleca się stosowania leku u pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat).

TABEX powinny przyjmować tylko osoby z poważnym zamiarem odzwyczajenia się od palenia tytoniu. Przyjmowanie leku i kontynuacja palenia tytoniu może doprowadzić do wzmożenia działań niepożądanych nikotyny. 

Inne leki i TABEX 
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 
Nie należy przyjmować leku TABEX razem z lekami przeciwgruźliczymi.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
TABEX nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

TABEX zawiera laktozę
Jedna tabletka leku TABEX zawiera 28 mg laktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 
Zwykle obserwuje się łagodne do umiarkowanych w nasileniu działania niepożądane, takie jak dolegliwości żołądkowo-jelitowe (suchość w jamie ustnej, bóle brzucha, nudności, wymioty, zmiany smaku, zaparcie, biegunka, wzdęcia, pieczenie języka, zgaga, nadmierne ślinienie), zwiększenie apetytu i przyrost masy ciała oraz rozdrażnianie. Ponadto może występować wzmożona męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie oczu, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, zwyżki ciśnienia tętniczego, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, ospałość, dziwne sny, koszmary), zmiany nastroju, lęk, trudności w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, duszność, wzmożone odkrztuszanie, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, wzrost aktywności enzymów wątrobowych. 

Wymienione działania niepożądane występują głównie w początkowym okresie leczenia i ustępują wraz z jego trwaniem. Mogą być one również wynikiem zaprzestania palenia tytoniu (objawy odstawienia), a nie przyjmowania leku TABEX.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Sopharma Warszawa Sp. z o.o. Ostrobramska 91, 04-118 Warszawa

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.