Opinie o Nas

Ibuvit C 0,1g/1ml krople doustne 30 ml

9,90 zł

Producent: Medana
Kod: 3141041
EAN: 5909990931910
BLOZ7: 3141041
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

IBUVIT C

 

Status:

Lek bez recepty

 

Działanie:

Ibuvit C to krople doustne zawierające jako substancję czynną kwas askorbowy (witaminę C), zalecane do stosowania u niemowląt i dzieci, ułatwiają podanie odpowiedniej ilości witaminy C.

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Łatwo ulega rozkładowi pod wpływem licznych czynników zewnętrznych, np. światła, wysokiej temperatury oraz tlenu zawartego w powietrzu. Witamina C uczestniczy w procesie tworzenia wielu tkanek organizmu (m.in. chrząstek, kości, zębów), a także wpływa na proces gojenia się ran i zrastania złamań kości oraz czynność układu odpornościowego.

Ibuvit C stosuje się w celu zapobiegania i leczenia stanów niedoboru witaminy C, w przypadkach kiedy stosowanie odpowiedniej diety nie wystarcza.

 

Składniki:

1 ml zawiera 100 mg kwasu askorbowego. 1 kropla zawiera 5 mg kwasu askorbowego. Pozostałe składniki to: glicerol, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Niemowlęta i dzieci do 2 lat: 5 do 8 kropli na dobę, dodane do napoju lub pokarmu; dzieci od 2 do 11 lat: 10 kropli na dobę; młodzież od 12 do 17 lat: 15 do 20 kropli na dobę.

 

Opakowanie:

Opakowanie zawiera 30 ml.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością składniki, nie stosować jeśli pacjent ma szczawianową kamicę nerkową, jeśli pacjent ma zwiększone stężenie żelaza w organizmie w wyniku np. nadmiernego pobrania żelaza (hemochromatoza), anemii sierpowatej, ilościowego zaburzenia syntezy hemoglobiny (talasemia) oraz zatruć produktami zawierającymi żelazo.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibuvit C należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Szczególną ostrożność należy zachować podczas stosowania leku Ibuvit C przed badaniami laboratoryjnymi. Witamina C przyjmowana w dużych dawkach może fałszować wyniki niektórych badań np. oznaczeń glukozy lub kreatyniny we krwi i moczu.

Ibuvit C a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Należy porozumieć się z lekarzem w przypadku stosowania leku Ibuvit C jednocześnie z:

·         produktami zawierającymi żelazo. Witamina C znacznie zwiększa wchłanianie jonów żelaza w przewodzie pokarmowym, zwłaszcza u osób o obniżonej zawartości żelaza w organizmie;

·         deferoksaminą (lek stosowany w zatruciu żelazem). U pacjentów z podwyższoną zawartością żelaza w organizmie przyjmujących deferoksaminę w połączeniu z witaminą C może wystąpić w początkowym etapie leczenia zwiększona toksyczność żelaza;

·         kwasem acetylosalicylowym. Duże dawki kwasu acetylosalicylowego zmniejszają wchłanianie witaminy C;

·         witaminą E. Witamina C nasila działanie przeciwutleniające witaminy E;

·         paracetamolem. Kwas askorbowy wydłuża okres półtrwania paracetamolu;

·         trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, pochodnymi fenotiazyny (leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych) i antybiotykami aminoglikozydowymi (np. streptomycyna). Kwas askorbowy stosowany w dawkach większych niż 1 g dziennie może zmniejszać ich skuteczność działania.

Ibuvit C z jedzeniem i piciem

Ibuvit C można stosować z jedzeniem i piciem. W przypadku dzieci zaleca się rozpuszczenie odpowiedniej dawki leku Ibuvit C w wodzie, herbacie czy soku, lub dodanie do pożywienia.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża

Zalecane dzienne spożycie witaminy C dla kobiet w ciąży (łącznie z ilością witaminy przyjętą wraz z pokarmem) wynosi 80 mg (co odpowiada 16 kroplom leku Ibuvit C).

Karmienie piersią

Zalecane dzienne spożycie witaminy C dla kobiet karmiących piersią (łącznie z ilością witaminy przyjętą wraz z pokarmem) wynosi 100 mg (co odpowiada 20 kroplom leku Ibuvit C). Witamina C przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Stosowanie zbyt dużych dawek przez matkę w okresie karmienia piersią zwiększa ryzyko przedawkowania witaminy C u dziecka.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Ibuvit C nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Medana Pharma SA ul. Władysława Łokietka 10 98-200 Sieradz

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.