Opinie o Nas

Apap Ból i Gorączka C plus, 10 tabletek musujących

16,42 zł

Kod: 3000925
EAN: 5909991004927
BLOZ7: 3000925
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

APAP BÓL I GORĄCZKA C PLUS




Status:

Lek bez recepty



Działanie:

Leczenie łagodnego lub umiarkowanego bólu i/lub gorączki.



Skład:

Substancja czynna: 1 tabletka musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg kwasu askorbowego. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.



Dawkowanie:

Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletkę rozpuścić w 1/2 szklanki wody i pić co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.



Opakowanie:

Opakowanie zawiera 10 tabletek musujących .



Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.



Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.



Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny. Dzieci poniżej 12 roku życia.
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, kamicą dróg moczowych, hemochromatozą, astmą oskrzelową oraz na diecie z małą zawartością sodu.
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Równoczesne stosowanie z lekami przeciwpadaczkowymi, nasennymi, rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Metoklopramid przyspiesza, a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Paracetamol stosowany z zydowudyną zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby oraz może powodować neutropenię. Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu i żelaza.
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Stosowanie preparatu może być przyczyną fałszywych wyników przy oznaczaniu glukozy i kreatyniny.



Podmiot odpowiedzialny:

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
Polska



Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór osobisty zamówionych produktów możliwy jest w naszych aptekach. W celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie zapraszamy ZAPRASZAMY TUTAJ. Dostawa do aptek realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h.

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.